Sjajna Ana u finalu Brizbejna

Ana Ivanović plasirala se u finale WTA turnira u Brizbejnu nakon što je u polufinalu sa 7-6(2), 6-4 savladala Varvaru Lepčenko posle 105 minuta igre. Srpska teniserka je na taj način napravila najbolji rezultat na ovom turniru, jer joj je prethodni najbolji rezultat bilo polufinale.

ana

Američka teniserka je meč otvorila brejkom i sve do desetog gema imala je vođstvo nad Anom. Tada srpska teniserka vraća brejk za 5-5, a Lepčenko uzvraća ribrejkom. Anu to nije poremetilo pa je u narednom gemu opet vratila brejk, tak oda je pobednica prvog seta odlučena u taj-brejku  Ovaj deo meča pripao je našoj teniserki koja je slavila sa ubedljivih 7-2.

Drugi set bolje je počela naša teniserka koja je Amerikanki dva puta oduzela servis i lako došla do 5-1. Lepčenko je spasila šest meč lopti, napravila brejk i smanjila vođstvo naše teniserke na 5-4. Imala je američka teniserka šansu da izjednači na 5-5, ali je nije iskoristila, a onda je Ana konačno uspela da iskoristi meč loptu – sedmu, i tako se plasira u finale.

U sutrašnjem finalu, Ivanovićeva će igrati protiv prve nositeljke turnira, Marije Šarapove koja je bez većih problema savladala Elinu Svitolinu (6-1, 6-3). Ana i Marija su se do sada sastajale 12 puta, a skor je 9-3 za rusku teniserku.