Sjajna nedelja, titule za Bonić i Jakšić!

Sjajan dan za srpski tenis u ITF konkurenciji. Dve titule u samo sat vremena, sa dva različita kontinenta. Barbara Bonić je osvojila svoju prvu profesionalnu titulu na satelitu nagradnog fonda 10.000 dolara u Šarm el Šeiku, Egipat, dok Jovana Jakšić nastavlja da sabira titule. Dvanaestu je osvojila na turniru od 25.000 dolara, u Tarakanu, Indonezija!

Barbara_web1Barbara Bonić je igrala svoje četvrto finale u karijeri i osvojila je svoju četvrtu titulu. Prethodne tri su bile u dubl konkurenciji, a ova prva u singlu došla je posle pobede nad Ukrajinkom Harčenko (581.WTA) 6-3 6-1!

Karčenko nije najbolje rangirana teniserka koju je Barbara pobedila na ovom turniru. Bonić je u polufinalu bila bolja od teniserke iz Turske, Melis Sezer (370.WTA), takođe u dva seta. Bonić je na turniru izgubila samo jedan set, i to u drugom kolu.

Barbara Bonić, koja u junu puni 21. godinu, zabeležiće renking karijere na listi koja će izaći posle Roland Garosa, kada će biti na pragu ulaska u Top 600 WTA liste.

Najbolji plasman u karijeri zabeležiće i godinu dana mlađa Jovana Jakšić. Nezadrživi uspon započet prošle godine, Jovana nastavlja ove, pa će od 10.6. postatiJovana Jaksic-600-20111106115935 šesta srpska teniserka članica Top 200!

Što je važnije, seriju titula sa 10k turnira, Jovana prenosi i na jače 25k turnire. Ovo joj treća u nizu na takvim turnirima, još jedna u Indoneziji, gde je u finalu ubedljivo bila bolja od kineske teniserke Ting Li 6-3 6-2!

Jovana nije izgubila ni jedan set na turniru u kojem je bila 4. nosilac. Kada se ovom uspehu doda nova titula u dublu za Teodoru Mirčić, na istom turniru, jasno je da je Tarakan u potpunosti pripao srpskim teniserkama. Teodora je doduše malo razočarala u singlu, gde je izgubila od Kineskinje Tang.

Sledeće nedelje, Teodora nastavlja sa 25k turnirima po Aziji, dok će Bonić ostati u Egiptu, na istom mestu. Na turnirima ove kategorije će nastupati većina srpskih teniserki naredene nedelje. Kostić i Erić će kroz kvalifikacije pokušati da dođu do glavnog turnira u Moskvi, Spremo u Gradu, Italiji, dok su u glavnom žrebu, Šunkić u Mariboru i Čurović u El Pasu, Teksas.