Sidnej: Troicki poražen u prvom kolu

Srpski teniser Viktor Troicki poražen je već na startu ATP turnira u australijskom gradu Sidneju.

Troicki, šampion ovog turnira iz 2015. i 2016. godine i prošlogodišnji polufinalista izgubio je u prvom kolu od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova posle velike borbe u tri seta.

Meč je trajao 2 sata i 20 minuta, a rezultat je bio 6-3, 6-7(6-8), 7-5 u korist Dolgopolova.

Viktor je u prvom gemu meča napravio brejk, ali je potom stao i dozvolio Ukrajincu da uzme naredna četiri gema i da lako privede set kraju za 6-3. U uvodna tri gema drugog seta viđena su tri brejka, jedan više napravio je Dolgopolov i tu prednost je čuvao do rezultata 5-4. Tada se Viktor vraća u meč, pravi brejk i vrlo brzo odvodi drugi set u taj-brejk. Troicki je uspeo pri rezultatu 5-6 da spasi meč loptu i da osvoji naredna dva poena za izjednačenje u setovima.

I treći set je bio vrlo izjednačen, ali više koncentracije i samopouzdanja imao je Dolgopolov koji u 12. gemu oduzima servis našem igraču i koristi ukupno drugu meč loptu za konačnu pobedu.

Protivnik Ukrajincu u narednom kolu biće Italijan Fabio Fonjini, koji je kao 4. nosilac bio slobodan na startu turnira.