Sidnej: Lajović zaustavljen u prvom kolu kvalifikacija

Srpski teniser, Dušan Lajović poražen je u svom prvom meču nove sezone.

Lajovića je porazio Australijanac srpskog porekla, Aleksandar Vukić, trenutno 465. teniser na ATP listi.

Momak rođen u Sidneju, gradu u kojem se igra ovaj turnir, slavio je u dva seta rezultatom 7-5, 7-6(7-5).

U prvom setu, jedini brejk viđen je u 12. gemu kada je Dušan izgubio servis a samim tim i set. U drugom setu obojica tenisera su čuvala svoj servis, pa je set odlučen u taj-brejku. Bolji početak u 13. gemu imao je Lajović koji je poveo sa 3-1 i 4-2, ali je nakon toga izgubio naredna četiri poena pa je Vukić došao do dve vezane meč lopte. Drugu je realizovao i ostvario veliku pobedu, pa će se u meču za prolazak u glavni žreb boriti sa Rikardasom Berankisom iz Litvanije.

Turnir u Sidneju je iz kategorije ATP250 i igra se za ukupni nagradni fond od 528.910 dolara. U glavnom žrebu nastupa Viktor Troicki, a njegov protivnik u prvom kolu je Aleksandar Dolgopolov iz Ukrajine.