Serena ponovo u finalu Majamija

Serena Vilijams izborila je mesto u finalu ovogodišnjeg Majamija i imaće priliku da se bori za sedmi trofej na ovom turniru. Ona je očekivano u polufinalu savladala četvrtu nositeljicu Mariju Šarapovu sa 6-4, 6-3 posle 98 minuta igre.

masa i serenaDa je održala vođstvo sa početka oba seta ovaj meč bi pripao Mariji Šarapovoj, ali se to nije desilo. Ruskinja je u prvom setu prva napravila brejk, povela je sa velikih 4-1 i tu je stala. Serena se uozbiljila, vratila je  brejk za 4-4, a potom je napravila novi brejk za osvajanje prvog seta rezultatom 6-4.

Baš kao u prvom setu, Maša je povela i u drugom, ovoga puta sa 2-0. Vilijamsova odmah uzvraća ribrejkom, a na svoj servis poravnjava rezultat na 2-2. Brejka nije bilo sve do šestog gema kada Amerikanka pravi novi  za 4-3. Šarapova je tu potpuno stala, pa je Serena sa još jednim brejkom zaokružila meč i izborila petnaestu uzastopnu pobedu nad Ruskinjom.

Šarapova ima za čim da žali, a Vilijamsova će u finalu igrati protiv Na Li ili Dominike Cibulkove.