Serena osvojila prvi Internacional u karijeri

SERENA VILIJAMS BAŠTADSerena Vilijams trijumfovala je na turniru u švedskom Baštadu pobedom nad domaćom teniserkom Johanom Larson. Amerikanka je bila bolja u dva seta 6.4 6-1 i tako osvojila turnir bez izgubljenog seta.

Švedska teniserka je bolje otvorila meč, povela 3-1, pa onda nakon izjednačenja i ribrejka, opet oduzela servis Vilijamsovoj, ali to je bilo sve što je uspela da uradi. Izgubila je narednih 6 gemova, a ubrzo i meč.

Larsonovoj je ovo bilo treće finale u karijeri, drugo na ovom turniru, i sva je izgubila.

Zanimljivo je, naime, da je  ovo Sereni prva titula ove kategorij u njenoj bogatoj karijeri. U svom sefu ima 16 Gren Slemova, 15 turnira prve kategorije (nekada Tier I, danas Premier Mandatory i Premier 5), 16 turnira druge kategorije (nekada Tier II, danas Premier) 3 Završna Šampionata, 1 Gren Slem Kup i 1 Olimpijski turnir, ali ni jedan jedini Internacional(nekada Tier III, IV i V) Čak nema ni jedno finale  ovakvog turnira.  To je najviše zbog činjenice da ih je igrala jako retko i shvatala sa manje ozbiljnosti.