Serena i Halep u finalu Singapura

Najbolja teniserka sveta Serena Vilijams i Rumunka Simona Halep sastaće se sutra u finalu završnog turnira sezone u Singapuru. Vilijamsova je sa 2-6, 6-3, 7-6 (8-6) savladala svoju dobru pijateljicu Karolinu Vožnjacki, dok je Rumunka ubedeljivo sa 6-2, 6-2 nadigrala umornu Agnješku Radvanjsku.

Dankinja je bila mnogo bolja u prvom setu i brejkom u ranoj fazi seta, kao i u samom finišu, rezultatom 6-2, dolazi na korak od plasmana u finale. Serena se probudila u drugom setu i postepeno dolazila do svoje igre. Vršila je pritisak na servis Dankinje u svakom gemu i taj joj se pristup isplatio. U petom gemu uspeva da oduzme servis Karolini. U nastavku, Serena je još jednom stigla do brejka i rezultatom 6-3 odvela duel u treći set.

halep

U trećem setu smo videli najbolji tenis, kad su obe igračice izvlačile maksimum iz sebe. Rezultatski egal je bio sve do devetog gema, kada Vožnjacki uspeva da oduzme servis Vilijamsovoj i povede sa 5-4. Vožnjacki je u narednom gemu servirala za finale, ali borbena Serena se ne predaje, odmah pravi ribrejk, da bi nakon toga stigla i do vođstva od 6-5. Serena je u 12. gemu propustila meč loptu, a posle toga je pobednik odlučen u taj-brejku. U odlučujućem 13. gemu, Dankinja je povela sa 4-1, ali je Amerikanka serijom od pet vezanih poena stigla do nove dve meč lopte. Karolina je uspela da spase obe, ali je potom Serena ipak uspela da iskoristi četvrtu meč loptu i stigne do velikog trijumfa.

Četvrta teniserka sveta, Simona Halep, oduzela je servis poljskoj teniserki već u trećem gemu, da bi u petom duplirala prednost brejka i povela sa 4-1. Do kraja je odigrala sigurno i rutinski privela set kraju rezultatom 6-2 posle 35 minuta igre.

U istom stilu je rumunska teniserka nastavila i u drugom setu i odmah u uvodnom gemu stigla do brejka. Halepova je diktirala ritam, a posebno je bila impresivna njena bekhend paralela za koju Radvanjska nije imala rešenje. Sjajna Halep je nakon novog brejka stigla do prednosti od 3-0, a mali pad u njenoj igri usledio je u narednom gemu, kada je imala prednost od 40-0, ali ju je prokockala, pa je Poljakinja uspela da vrati jedan brejk. No, Halepova je vrlo brzo stabilizivala igru i novim brejkom vratila stvari na svoje mesto, pa je i drugi set rešila u svoju korist identičnim rezultatom, 6-2.

Sutrašnje finale biće izuzetno zanimljivo posebno zbog toga što je Rumunka u crvenoj grupi deklasirala Serenu sa 6-0, 6-2 pa će Amerikanka imati motiva da se osveti. Serena vodi sa 3-1 u pobedama, a zahvaljujući ispadanju Vožnjacki i Radvanjske Ana Ivanović će ovu sezonu okončati na odličnom petom mestu.