Senzacija zvana Nišikori!

Bez obzira na probleme koje je Novak od kraja prvog seta ima sa ramenom, koji su svakako bili znak Nišikoriju da može nešto više da uradi u ovom meču, mora se priznati da je Japanac, odigrao na neverovatnom nivou drugi i treći set i zasluženo pobedio, 2-6 7-6 6-0. Ovih 6-0 je svakako bila očigledna rešenost Novaka, da više ne forsira i da polako pusti meč, jer je verovatno i naporan drugi set bio rizik, ali pitanje je da li bi tako bilo da je Japanac pokazao slabost, a nije. Gotovo dva seta je igrao bez greške, nije padao i kada je Novak vratio brejk u drugom setu i dobro ga pritisnuo. Odigrao je fantastičnu odbranu na 5-4 za Novaka i 00-30 na svoj servis ali imao malo sreće, na 30 oba kod 6-5. Na kraju i pored 0-2, odigrao je hrabrije nastavak taj brejka.

Svi ovi hvalospevi o Japancu su samo pokušaj da se objasni odakle ovakav iznenadni poraz. Novak je rutinski odradio prvi set, a pred sam kraj se požalio na rame. U drugom setu jedan mali pad koncetracije i jurnjava za raspoloženim protivnikom. Malo je falilo i koncetracije u trenucima kada se mogao završiti set, pogotovu u taj brejku. Sada ostaje da se vidi da li su problemi sa ramenom, samo prolazna tegoba i šta će Novak odlučiti za Pariz. Moguiće je da će ga propustiti, jer na kraju i Nadal to čini. U Bazelu je Novak pokazao dosta dobru formu, ali  sigurno da je pauza malo uticala na rutinu pobeđivanja, koju je Novak imao tokom godine. Možda bi baš zbog toga za Novaka bilo bolje da igra Pariz, ako može, i da bi na neki način izbrisao loš osećaj koji će mu sigurno ostati posle današnjeg meča. Na odgovore nećemo dugo čekati, Pariz počinje od ponedeljka a Novak bi trebalo na teren od srede.