Senzacija: Hradecka pobedila Anu!

Peti nosilac na Australian Open-u pakuje kofere već prvog dana! 142. teniserka sveta, Lucija Hradecka šokirala je Anu Ivanović i preokretom prošla u drugo kolo. Nakon skoro sat i po tenisa, rezultat je bio 1-6, 6-3, 6-2 za Češku teniserku!

Razmenile su teniserke brejkove na startu meča, a onda je Ana nizala gemove na svoj konto, pa je nakon nešto više od dvadeset minuta osvojila set.

Na startu drugog seta nije iskoristila brejk lopte pa se Čehinja izvukla i ona došla do brejka koji je i materijalizovala tako što je povela 3-0. Vratila se Ana u set i uspela da izjednači na 3-3, ali je poslednju seriju napravila Hradecka pa je treći set odlučivao pobednicu.

Tu je Hradecka nastavila gde je stala, i sa dva brejka odservirala za najveći trijumf u karijeri!

Razlozi poraza su brojni, od servisa koji je jedva preko 50% ubacivala, do očajnih deset duplih grešaka i gomile neiznuđenih grešaka. Dozvolila je Ana Čehinji da diktira tempo, pritom se povukla i neretko igrala samo slajs, čekajući grešku protivnice.

Ovo je četvrti gren slem u nizu gde Ana ne uspeva da dođe do druge nedelje turnira. Možda i najveći razlog za tako nešto je nemogučnost dolaska trenera na teren na ovim turnirima. Ana nema plan B i mnogo srlja kada ne ide zamišljena taktika, a na najvećim turnirima nema ko da je primiri i ukaže u kom pravcu treba da nastavi meč.

Nakon ovog poraza, Ivanovićeva je ušla u istoriju, jer je najbolje rangirana teniserka koja je u poslednjih 12. godina poražena u prvom kolu Australijan Opena. Ana je poslednji put poražena u prvom kolu nekog Gren slem turnira na Rolan Garosu 2011. od Johane Larson (7-6, 0-6, 6-2).

Ona će izgubiti poene koje je branila plasmanom u četvrtfinale prošle godine, tako da je čeka i pad na WTA listi, najmanje jedno mesto. Sledeći turnir koji će igrati je Dubai.