Šarapovoj derbi 2. kola

Marija Šarapova pobedila je Cvetlanu Pironkovi iz Bugarske sa 7:6, 6:7 i 6:0 za 2 h i 25 minuta igre i plasirala se u 3. kolo Vimbldona . Meč je počeo još juče, ali je pri rezultatu 7:6 i 3:1 odložen za danas zbog mraka.

Pironkova je počela snažno i odmah oduzela servis Mariji i izjednačila na 3:3. Teniserke su zatim držale svoj servis i ušlo se u tajbrejk. U njemu se bolje snašla Bugarka i dobila drugi set sa 7:6 (7:3).

Posle dva duga seta stvari su se promenile u trećem, gde je Marija demolirala Pironkovu i dobila treći set sa nulom za 29 minuta. Treba pomenuti da je Marija ove godine dobila svih devet mečeva u 3. seta, a prošle god. je dobila 20, a izgubila samo jedan meč odigran u 3. seta

U sledećoj rundi Šarapova će igrati sa Su-Vei Hsi iz Tajpeha. Marija se do sada nikada nije sastajala sa godinu dana starijom teniserkom, trenutno 53 na WTA listi.