Šarapova i Azarenka u finalu Pekinga

Marija Šarapova plasirala se u svoje prvo finale na turniru u Pekingu pošto je savladala 7. nosioca, kineskinju Na Li sa 6:4, 6:0.

Ovo je za Šarapovu osmo finale ove godine (Ima tri titule – Štutgart, Rim i ROLAN GAROS).

U prvom setu viđena je velika borba, Li je odlično krenula, povela je sa 3-1. Šarapova uspeva da vrati brejk i dolazi do 3:3. Teniserke su zatim držale servise, da bi Šarapova pri rezultatu 5-4 napravila presudni brejk i dobila pvi set za 76 minuta.

U drgom setu viđena je potpuna dominacija Šarapove i za 35 minuta dobija set sa 6:0.

U nedelju, Marija će igrati protiv svetskog broja jedan Viktorije Azarenke,

Azarenka je u polufinalu bila bolja od Marion Bartoli rezultato 6-4 6-2.

Njoj je ovo takođe osmo finale godine iz kojih već ima četiri titule(Sidnej, Austalian Open, Doha, Indian Vels)

Ovo će biti četvrti susret prve i druge teniserke sveta u finalima ove godine, nakon što je Azarenka bila bolja na Australian Openu i Indian Velsu, a Šarapova u Štutgartu. Poslednji meč odigrale su u polufinalu US Opena kada je AzarenkA pobedila u tri seta.