Šarapova posle preokreta osvojila Madrid

Pobednica WTA turnira u Madridu je Ruskinja Marija Šarapova. Posle preokreta stigla je do vrednog trofeja pobedivši u finalu Rumunku Simonu Halep sa 2-1, po setovima 1-6, 6-2, 6-3.

marijaaaaaPrvi set finala ličio je kao da se igra 1. kolo nekog turnira, a ne finale Madrida između dve top 10 teniserke. Halep je dobila prvu deonicu sa ubedljivih 6-1, napravivši brejkove u prvom, trećem i sedmom gemu. Šarapova je igrala veoma loše, potpuno suprotno od očekivanog i od odigranog u polufinalu protiv Radvanjske. Halep je igrala staloženije, manje je grešila i za samo 30 minuta dobila prvi set.

Stvari se menjaju u drugoj deonici. Ruskinja odmah na startu pravi brejk, a u sledećem gemu spašava tri brejk lopte i vodi sa 2-0. U tim trenucima igrao se bolji tenis, a do novog brejka prva je stigla Šarapova u sedmom gemu za 5-2. Ruskinja je pogađala neverovatne vinere, znatno manje je grešila, pa je rezultat u drugom setu bio povoljan za nju. Na servisu za set lako je došla do tri set lopte, iskoristila je već prvu i izjednačila na 1-1 u setovima.

sarapovaaaaaFinale Madrida za dame odlučio je treći set. Lep tenis viđen je na početku, a Šarapova nošena samopouzsanjem iz prethodnog seta prva je napravila brejk i povela sa 2-1. Rumunka je u tim trenucima bila veoma nervozna što je iskusna Šarapova iskoristila napravivši još jedan brejk za 4-1. Tu sledi mali pad Šarapove, pa Simona prilazi na 4-3. Šarapova ne bi bila to što jeste da je propustila prednost, pa uspeva da veže dva gema i dođe do pobede od 2-1.

Poslednji poen je bio neverovatan, a Šarapova je tako nastavila niz nepobedivosti na šljaci. Ovo joj je 11. uzastopna pobeda, a prethodno je slavila na WTA turniru u Štutgartu. Ovo je za Šarapovu 31. titula u karijeri, druga u sezoni i od ponedeljka će se popeti na 7. mesto WTA liste.