Četvrtfinale Majamija : Šarapova-Kvitova i Serena-Kerber, Cibulkova na korak od top 10

Marija Šarapova i Anđelika Kerber plasirale su se u četvrtfinale Majamija. Šarapova je teže nego što se očekivalo savladala Kirsten Flipkens, dok je Kerber očekivano morala da se namuči protiv Jekaterine Makarove.

Ruskinja je sa 3-6,6-4, 6-1 savladala nezgodnu Kirsten Flipkens za 126 minuta igre. Meč je počeo odlično za Belgijanku koja je za 10-ak minuta povela sa neverovatnih 4-0. Šarapova se tada budi, vraća jedan brejk, ali ne i drugi pa je Belgijanka prvi put osvojila set protiv Šarapove u njihovom petom duelu.

marija majami 2014U drugom setu repriza, ali ovoga puta je Marija povela sa 4-0 i činilo se da će lako odvesti meč u treći set. Flipkens je prvo vratila jedan, a potom i drugi brejk i došla na korak od izjednačenja na 5-5. Međutim, Šarapova tada ubacuje u treću brzinu i dobija drugi set sa 6-4.

U trećem setu Flipkens je totalno pala, pa su Ruskinji trebala dva brejka za osvajanje trećeg seta rezultatom 6-1. Naredna protivnica Šarapovoj je Kvitova, koja je sjajno preokrenula i pobedila Anu Ivanović.

U četvrtfinale plasirala se i Anđelika Kerber. Nemica je sa 6-4. 1-6, 6-3 savladala levoruku Jekaterinu Makarovu iz Rusije. U prvom setu koji je trajao 46 minuta Makarova je propustila četiri brejk lopte, dok je Nemici bio dovoljan jedan brejk za osvajanje prvog seta.

U drugom setu Makarova je podigla nivo igre, uspeva konačno da uzme jedan brejk, a potom i drugi za osvajanje drugog seta sa ubedljivih 6-1. Treći set bio je vrlo čudan. Viđena je samo jedna brejk lopta i to za Kerber koju je Nemica iskoristila i tako došla do pobede i plasmana u četvrtfinale. Protivnik Kerber u borbi za polufinale biće Serena Vilijams.

Serena je, nakon oscilacija u uvodnim gemovima, došla u šestom gemu do brejka i nije zatim dopustila sunarodnici da stigne do brejka. Kiša je prekinula i ovaj Serenin meč, u prvom setu, a do kraja je Vandevej osvojila samo jedan gem, pa je prva teniserka sveta lako stigla do pobede, 6-3, 6-1.

cibulkova AOSerenina sestra Venus morala je da pruži ruku sve boljoj Dominiki Cibulkovoj, u maratonu posle koga je Slovakinja na pobedu od ulaska u top deset! Cibulkova je bila maestralna u prvom setu gde je imala set lopte i za 6-0, ali se Venus upisala na semafor i izgubila uvodni set 6-1. Na startu drugog seta Slovakinja odmah dolazi do brejka, ali Venus pojačava tempo pa preokreće. Za 6-3 nije, ali za 7-5 je iskoristila priliku i odvela meč u odlučujući set. Slovakinja je stigla do 4-1, Venus imala loptu za 4 obe, ali je Cibulkova napravila presudni korak i trijumfovala 6-1, 5-7, 6-3. Od ulaska u top deset deli je Agnješka Radvanjska, koja je u još jednom maratonu u tri seta bila bolja od sve opasnije Eline Svitoline, 7-6(5), 5-7, 6-2. Nakon skoro dva i po sata, Poljakinja je prošla u svoje peto uzastopno četvrtfinale Majamija.

Poslednji četvrtfinalni par čine Li i Vožnjacki, koje su se takmičile koja će manje gemova dati protivnici, pa je Li Na pobedila uvek bezopasnu po sam svetski teniski vrh Karlu Suarez Navaro 6-0, 6-2, dok je Dankinja bil još ubedljivija, pa je Varvari Lepčenko prepustila samo jedan gem, za 6-0, 6-1.

U Australiji sam spasla meč loptu protiv nje, pre par godina je to ipak bilo. Kao i uvek, biće težak meč.  Moj trener ju je gledao, pa će mi dati neke informacije jer već nekoliko godina nisam igrala sa Karolinom, tako da su mi potrebne neke informacije“, rekla je Na Li.