Šarapova i Serena u polufinalu

Marija  Šarapova grabi ka odbrani titule u prestonici Španije. Plavokosa Ruskinja je u četvrtfinalu sa 6-1. 3-6, 6-3 savladala Karolinu Vožnjacki nakon dva sata i 2 minuta igre. Pošto je izgubila prethodna dva meča od Karoline, Marija je veoma agresivno ušla u meč, napadala je i iz bekhenda i iz forhenda, pogađala je vinere pa je za 31 minut došla do prvog seta sa 6-1. Dankinja je uspela da natera Šarapovu na greške u drugom periodu što joj se isplatilo za izjednačenje u setovima. Prelomni trenutak u trećem setu bio je osmi gem kada je Šarapova napravila brejk (5-3), a potom iskoristila prvu meč loptu za polufinale.

Maria Sharapova of Russia celebrates winning a point against Caroline Wozniacki of Denmark at the end of their match at the Madrid Open tennis tournament in Madrid, Spain, May 7, 2015. REUTERS/Andrea Comas

Prva teniserka sveta Serena Vilijams i dalje ne zna za poraz ove godine. Veoma lako za 74 minuta pobedila je domaću nadu Karlu Suarez Navaro rezultatom 6-1, 6-3. U prvom setu Vilijamsova se malo mučila sa servisom, ali je uspela da spasi sve brejek prilike protivnice. Lako je dolazila do vinera pa je sa 6-1 rešila uvodni set. U drugom periodu Špankinja je zaigrala nešto bolje, ali su Sereni dva brejka bila dovoljna da dođe do seta (6-3) i plasmana u polufinale.

Protivnica Šarapovoj u polufinalu biće pobednica meča Lucija Šafaržova – Svetlana Kuznjecova, dok će Serena igrati sa boljom iz duela Petra Kvitova – Irina Kamelija Begu. Preostala četvrtfinala igraju se večeras.