Sankt Peterburg: Troicki uspešan na startu, čeka Lajovića

Sedmi nosilac na turniru ATP 250 u Sankt Peterburgu, srpski teniser Viktor Troicki, plasirao se u drugo kolo trijumfom nad domaćim predstavnikom Andrejom Kuznjecovim.

Viktor je slavio sa 2-0 (7-6, 7-6) u meču koji trajao je gotovo dva sata.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk, a srpski teniser je krenuo silovito u taj-brejku i poveo 6:1. Rus je uzvratio sa pet uzastopnih poena, izjednačio na 6-6, ali se Troicki konsolidovao i dobio naredna dva poena za vođstvo od 1-0.

Na startu drugog seta teniseri su razmenili brejkove, a kako su do kraja bili sigurni u svojim servis gemovima ponovo je pobednika seta rešavao taj-brejk. Ovoga puta Troicki je bio sigurniji i nakon vođstva od 5-1 mirno je priveo meč kraju za konačnih 7-2.

Naredni protivnik Viktora Troickog na turniru u Sankt Peterburgu biće bolji iz duela Argentinca Gvida Pelje i Dušana Lajovića.