Sanja Mirza i Bruno Soares osvojili miks

Pobednici u miks konkurenciji na ovogodišnjem izdanju US-opena su Indijka Sanja Mirza i Brazilac Bruno Soares. Oni su u finalu bili bolji od tandema Spirs/Gonzalez rezultatom 6-1, 2-6, 11-9 posle 62 minuta igre.

miksU prvom setu Mirza i Soares su uspeli da naprave tri brejka i da lagano dobiju set sa 6-1. U nastavku su protivnici zaigrali bolje, pa su za 26 minuta izjednačili u setovima. Super taj-brejk je odlučio kome ide titula u miks dublu. Indijsko-brazilska kombinacija je imala prednost od 9-5, ali su Spirs i Gonzales uspeli da se vrate, dobivši pet uzastopnih poena (9-9). Međutim, neiskorišćenih pet meč lopti nije omelo Mirzu i Soaresa da dobiju naredna dva  i dođu do prve zajedničke titule.

Brazilac je na USO u miksu trijumfovao 2012. u paru sa Jekaterinom Makarovom, dok je Mirzi ovo prvenac na USO, a ukupno treća titula u miksu.