Šangaj: Đokovićeva repriza

Tek jedan gem više i desetak minuta duže je sve što je Felisijano Lopez uspeo bolje da uradi od svog prethodnika, protiv Novaka Đokovića. Novak ponovo siguran na servisu, ovoga puta prepustivši protivniku samo sedam poena, mirno je čekao svoje šanse i greške protivnika i na kraju pobedio sa 6-3 6-3.

Ovoga puta Novak nije krenuo agresivno kao protiv Dimitrova. Igrao je mnogo mirnije, držao loptu u igri i čekao svoju šansu. Lopez je tako bio pod stalnim pritiskom i dok je uspevao da servisima održava ravnotežu bilo je nešto neizvesnosti, mada je Novak već na 3-2 stigao do svoje prve brejk lopte. Usledila je druga na 4-3 i time je set bio rešen.

U drugom setu su se stvari promenile utoliko što je Novak ranije napravio brejk, poveo sa 2-1, a brejkom je i završio meč. Novak je tako stigao do četvrtfinala gde će ga čekati pobednik meča Has – Tipsarević.