San Marino: Troicki u četvrtfinalu

Viktor Troicki odigrao je najuzbudljiviji meč od kada se vratio profesionalnom tenisu i to na čelindžeru u San Marinu. Naš teniser je u osmini finala posle preokreta savladao drugog nosioca, Španca Danijela Himena-Travera rezultatom 4-6, 7-6 (3), 7-6 (6).

viktor-troickiMeč je u više navrata prekidan zbog kiše, a naš as se dva puta vraćao u meč. Španac je u drugom setu kod 5-4 servirao za meč, ali nije uspeo da realizuje pruženu šansu, dok je u taj-brejku trećeg seta imao 6-5 i meč loptu koju je Viktor spasio, a kasnije i dobio taj-brejk sa 8-6 i izborio četvrtfinale.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu Antonio Veić koji je u tri seta eliminisao Viktora Haneskua. Hrvat je do četvrtfinala stigao iz kvalifikacija, pa će Viktor imati lepu šansu da pobedom uđe u najboljih 400 na ATP listi.

Naš drugi predstavnik na čelendžeru u San Marinu, Filip Krajinović danas igra meč osmine finala protiv Hrvata Mate Delića.