San Francisko: Kecmanović u četvrtfinalu

Srpski teniser Miomir Kecmanović zabeležio je novu pobedu na čelendžeru u SAD.

Miomir je savladao domaćeg tenisera Džej-Sija Aragona rezultatom 6-4, 7-6 i na taj način se plasirao u treće četvrfinale zaredom, prethodne dve nedelje je do istog rezultata stigao na turnirima u Njuportu i Dalasu.

Ovom dobrom formom, Kecmanović je stigao do najboljeg ranga u karijeri. Po prvi put u karijeri se probio među 200. najboljih tenisera sveta i trenutno je na 194. mestu, ali će posle ovog turnira ponovo ostvariti najbolji plasman.

Naš teniser je savladao 452. tenisera sveta, Aragona, u dva seta iako je u drugom spasio dve vezane set lopte. U prvom setu viđena su tri brejka, Kecmanović je napravio dva i tako poveo u setovima. U drugom setu teniseri su bili sigurniji u svojim servis gemovima pa je set odlučen nakon taj-brejka. Bolji početak trinaestog gema imao je Amerikanac pošto je vrlo brzo poveo sa 4-1, a potom je i pri rezultatu 6-4 servirao za izjednačenje ali je Srbin onda osvojio naredna četiri poena za pobedu u dva seta.

U borbi za polufinale protivnik će mu biti novi teniser iz SAD Majk Mo, tenutno 163. teniser na ATP listi.