Roterdam: Troicki slabiji od Gaskea

57808452511269fb2e82c282669748_origViktor Troicki, jedini srpski predstavnik u singlu na turniru u Roterdamu,  eliminisan je već u prvom kolu od četvrtog nosioca, Francuza Rišara Gaskea, sa 7:6(3) 6:1 posle 85 minuta igre.

Prvi je servirao Gaske, i do brejka je došao za 5:3. Imao je Francuz i set loptu u sledećem gemu ali se Troicki vratio u meč uspevši da izjednači i izbori taj-brejk. Držao se do 3:3, a onda je usledila serija Gaskea od četiri poena čime je rešio prvi set u svoju korist.

U drugom setu je Troicki drastično pao i prepustio dva gema protivniku, koji je došao do velike prednosti od 4:0. Tek peti gem pripao je našem teniseru. Pri rezultatu 5:1 Gaske je servirao za meč i iskoristio prvu priliku za pobedu.