Rim: Đere u četvrtfinalu

Laslo Đere plasirao se danas u četvrtfinale ATP čelendžera u Rimu, pobedom nad Salvatoreom Karuzom.

Đere, drugi nosilac na turniru,  je domaćeg tenisera savladao sa 2-0 u setovima rezultatom 7-6 6-2.

U prvom setu razmenili su po jedan brejk, pa je set rešen u taj-brejku. Njega je bolje počeo Karuzo uvodnim mini-brejkom ali je Laslo potom silovito osvojio naredna pet poena, a onda ne koristi dve vezane set lopte i protivnik ne samo da je izjednačio nego je i on došao do set lopte na svoj servis (7-6). Ali srpski teniser se konsolidovao i osvojio naredna tri poena za vođstvo u setovima.

Srbin je tako slomio otpor Italijana, pošto je uvodna četiri gema drugog seta osvojio uz dva brejka i potom tu prednost sačuvao za konačan trijumf.

Protivnik u četvrtifinalu biće mu Roberto Kabrales Baena iz Španije, kojem je daleko poznatiji sunarodnik Tomi Robredo predao meč pri rezultatu 6-3 4-2.