RG, VI dan (ATP): Favoriti sigurni

Šesti dan na Rolan Garosu doneo je neke neočekivane rezultate, ali to se odnosi pre svega na žensku konkurenciju, dok kod tenisera nije bilo iznenađenja. Svi favoriti na papiru opravdali su svoje uloge, a viđeno je i mečeva u pet setova. Među najboljih 16 na turniru plasirali su se: Gulbis, Federer, Đoković, Izner, Berdih, Conga i Raonić, dok je meč između Marsela Granoljersa i Martina Kližana prekinut u četvrtom setu zbog mraka.

federerTačno dva sata igre trebalo je Letoncu Ernestu Gulbisu da savlada iskusnog Radeka Štepaneka i izbori sebi mesto u osmini finala pariskog slema. Rezultat na kraju glasio je 6-3, 6-2, 7-5 u korist mlađeg Letonca. Ono što je fascinantno jeste da Gulbis nije izgubio nijedan servis u meču 3. kola. Njegov naredni rival biće šampion Rolan Garosa iz 2009 – Rodžer Federer. Švajcarac je tek posle četiri seta savladao neugodnog Rusa Dimitrija Tursunova rezultatom 7-5, 6-7, 6-2, 6-4. Federer je mogao ovaj meč da završi u tri seta da je iskoristi neku od četiri set lopte u drugoj deonici meča.

Federer je pobedom nad Tursunovim oborio rekord Giljerma Viljasa, šampiona Rolan Garosa 1977. godine. On je bar u osminu finala turnira ulazio 11 puta, a Rodžer je do četvrte runde došao 12. put. Za jubilarni 200. trijumf na šljaci, potrebna su mu još tri trijumfa.

berdihFrancuski ljubimac Žo-Vilfred Conga maksimalnim rezultatom 3-0 savladao je polufinalistu Vimbldna, Poljaka Ježija Janoviča. Francuski teniser oduzeo je visokom Poljaku servis čak pet puta, igrao je bez oscilacija i izborio se za 17. međusobni duel sa Novakom Đokovićem. Srpski teniser vodi sa 11-5 u pobedama, a u poslednjih 10 duela Đoković je ostvario devet pobeda.

Tomaš Berdih savladao je 27. kosturaša, Španca Roberta Bautistu-Aguta. Čeh nije dozvolio Špancu da ga  iznenadi i da ga opet savlada na GS turinru, pa je odigrao furiozno ceo meč. Berdih je slavio sa 6-1, 6-2, 6-7, 6-4 posle 2 sata i 49 minuta borbe. U borbi za četvrtfinale protivnik će mu biti 10. nosilac turnira Džon Izner. Amerikanac je odigrao veoma dug meč sa španskim veteranom Tomijem Robredom i na kraju posle četiri seta došao do pobede. Ishod je mogao  da bude sasvim drugačiji da je Robredo iskoristio neku od silnih set lopti.

Poslednji meč na Filip Šatrijeu, ujedno i jedini ovog dana u pet setova, odigrali su Žil Simon i Miloš Raonić. Dalje je prošao osmi favorit turnira, Raonić. Rezultat na kraju glasio je 4-6, 6-3, 2-6, 6-2, 7-5.