RG muškarci – poznati svi četvrtfinalisti

Drugi teniser sveta Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad Gaelom Monfisom u četiri seta. Federeru je mnogo više odgovarao jučerašnji prekid zbog kiše i mraka, pa je u nastavku meča uspeo da dođe do trijumfa rezultatom 6-3, 4-6, 6-4, 6-1. Iako nije blistao, Švajcarac je u meču koji je trajao više od dva sata, ali i dva dana, odigrao onoliko koliko mu je bilo dovoljno za trijumf.

Finalista ovog turnira iz 2013. David Ferer je protiv aktuelnog šampiona US-opena Marina Čilić slavio sa 6-2, 6-2, 6-4, posle jednog sata i 50 minuta igre i tako ostvario svoj 40. trijumf u Parizu. U borbi za polufinale Španca čeka duel sa Endijem Marijem. Ferer je odigrao odličan meč protiv Čilića koji je uspeo da mu pripreti samo u poslednjem setu, ali tokom celog susreta nije napravio brejk. Španac je bio poprilično siguran na servisu, izgubio je samo 11 poena na prvom servisu, dok je sa hrvatskim teniserom bio upravo suprotan slučaj.

edni mari

Trećeplasirani igrač na ATP listi još jednom je dokazao da se nalazi u sjajnoj formi, pošto nije izgubio meč na šljaci već duže vreme. Endi Mari je u četiri seta rezultatom 6-4, 3-6, 6-3, 6-2 izbacio Žeremija Šardija. Francuz je napravio čak 10 duplih servis grešaka, 56 neiznuđenih, uz 49 vinera. Mari je bio mnogo staloženiji – direktno je poentirao 35 puta, uz 26 grešaka.

Branilac titule Rafael Nadal je pobedio Džeka Soka sa 6-3, 6-1, 5-7, 6-2 posle skoro tri sata igre i plasirao se u četvrtfinale drugog gren slema sezone. Nadal je uz dosta muka ostvario 70. trijumf na pariskoj šljaci, iako je u trećem setu pri rezultatu 5-4 servirao za meč. Tada se Amerikanac probudio, napravio dva brejka, dobio set, ali je Rafa zaigrao bolje i lagano dobio četvrti set. On će se u borbi za polufinale sastati sa jedinim čovekom koji ga je pobedio 20 puta, Novakom Đokovićem, a to će ukupno biti njihov 44. međusobni duel – Španac je ostvario tri pobede više.