RG: Muguruza izbacila Kerber

Odigrani su mečevi 3. kola donje polovine žreba kod dama i poznate su prve učesnice osmine finala. Za iznenađenje dana pobrinule su se Garbinje Muguruza i Flavija Peneta. Špnaska teniserka sve je bliža odbrani prošlogodišnjeg četvrtfinala. Ona je danas posle preokreta rezultatom 4-6, 6-2, 6-2 izbacila 11. nosioca Anželiku Kerber. Naredna protivnica biće joj Flavija Peneta koja je bila bolja od Karle Suarez Navaro. Iako je Navaro bila postavljena za osmog nosioca, iskusna Italijanka upisala je rutinsku pobedu 6-3, 6-4 i sa Muguruzom boriće se za četvrtfinale.

rsz_muguruza

Marija Šarapova lakše nego što se očekivalo savladala je Samantu Stosur sa 6-3, 6-4. Ruskinja je i dalje bolesna, ne igra svoj najbolji tenis ali bez obzira na to igra koliko je potrebno da zabeleži pobedu. U 4. kolu očekuje je nezgodna protivnica u vidu Lucije Šafaržove koja je sa 6-3, 7-6(2) savladala Sabinu Lisicki. Još jedna Ruskinja prošla je dalje. Jekaterina Makarova je sa 6-2, 6-4 porazila svoju dubl partnerku Jelenu Vesninu i sa Anom Ivanović boriće se za četvrtfinale. Ana je šestog dana zabeležila najubedljiviju pobedu i to protiv Done Vekić. Bilo je 6-0, 6-3 za Anu posle samo 52 minuta igre.

Elina Svitolina je posle dva sata i šest minuta slomila otpor Anike Bek. Ukrajinka je dobila prvi set sa 6-3, da bi Nemica potom uzvratila još ubedljivije dobivši drugi period sa 6-2. U odlučujućem setu Svitolina je gubila 1-3, ali je uspela da preokrene i dobije set sa 6-4. Protiv domaće igračice Alize Korne igraće u osmini finala. Francuskinja je u najdužem meču dana kod žena pobedila Mirjanu Lučić-Baroni posle preokreta rezultatom 4-6, 6-3, 7-5. Sutra su na programu preostali mečevi 3. kola, ali u gornjoj polovini žreba.