RG kvalifikacije 3. dan: Pobeda Jorović, Đere na korak od glavnog žreba

Trećeg dana kvalifikacija na Otvorenom prvenstvu Francuske  preostala tri predstavnika i u muškoj i u ženskoj kornkurenciji izašli su na teren.

Laslo Đere i Peđa Krstin igrali su mečeve drugog kola, dok je Ivana Jorović igrala svoj prvi meč na Rolan Garosu.

LASLO DJERE ROLAN GAROS 2016

Laslo je prvi izborio pobedu u dva veoma tesna seta. Srpski teniser igrao je protiv Nikolasa Kikera iz Argentine.
U prvom setu dva puta je Đere imao prednost brejka (na 3-1, pa na 5.3) i oba puta je gubio. U taj brejku je onda bio na ivici poraza, gubio 2-5, spasao dve set lopte, i potom on došao do set lopti. Iskoristio je treću za osvajanje seta i rezultat 10-8.
I u drugom setu je viđena velika borba. Laslo je gubio 1-4, ali uspeo da poništi tu prednost protivnika i na kraju ponovo odvede i ovaj set u taj brejk. Tamo je srpski teniser poveo 3-0, ali je onda Argentinac izjednačio, a ubrzo i poveo 6-4. Đere je ponovo spašavao set lopte, čak tri. Ipak, na kraju je izborio i iskoristio svoju drugu meč loptu i ponovio rezultat iz prvog seta – 10-8. Tako se plasirao u poslednju rundu kvalifikacija za Rolan Garos po prvi put.
U borbi za glavni žreb, Laslo će igrati protiv 21. nosioca, Adama Pavlaseka iz Češke (133. ATP)

Peđa Krstin je na žalost napustio takmičenje u drugoj rundi. Od srpskog tenisera je bolji bio 7. nosilac kvalifikacija Roberto Karbaljes Baerna iz Španije, u dva seta – 4-6, 2-6.

IVANA JOROVIĆ ROLAN GAROS 2016

Ivana Jorović je na svom debiju na Rolan Garosu zabeležila pobedu. Srpska teniserka je nakon velike borbe slavila protiv Lesli Kerkove iz Holandije. Rezultat je bio 6-4 4-6 6-3 za Jorovićevu.
U sva tri seta viđeno je dosta brejkova i ribrejkova, brejk prilika i tesnih gemova. Ipak, nakon više od dva sata borbe, Ivana je obezbedila prolazak u drugu rundu. Tamo će srpska tebiserka igrati protiv  Matilde Johanson iz Francuske. Sa njom je Ivana jednom igrala, pre par nedelja na jednom ITF turiru u Francuskoj i slavila u tri seta.
Ovo je drugo učešće za srpsku teniserku na gren slem takmičenjima i druga pobeda.

I Laslo i Ivana igraće svoje mečeve sutra od 11, odnosno 13 časova.