RG: favoriti prošli po planu

Francuski teniser Žil Simon savladao je u trećoj rundi Rolan Garosa sunarodnika Nikolu Maija posle maratona sa 6-2, 6-7(6), 6-7(6), 6-3, 6-1. Dalje je prošao i Tejmuraz Gabašvili koji igra fantastičan turnir. On je u tri seta pobedio Lukaša Rosola i sada ide na  Nišikorija kome je Beker predao meč bez borbe. Najubedljiviju pobedu dana ostvario je Stan Vavrinka koji je za 92 minuta savladao Stiva Džonsona sa 6-4, 6-3, 6-2. Koliko je Švajcarac bio ubedljiv govori podatak da protivniku tokom celog meča nije dopustio nijednu brejk šansu.

Tomas Berdych of the Czech Republic plays a shot to Yoshihito Nishioka of Japan during their men's singles match at the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium in Paris

U pet setova je slavio još jedan miljenik domaće publike Gael Monfis, koji je gubio 2-1 od Urugvajca Pabla Kuevasa. Međutim, nošen podrškom publike, Monfis je uspeo da nadigra Kuevasa i izjednači, a potom rutinski osvoji peti set pre nego što je pao mrak. Monfisov naredni rival biće drugi reket sveta Rodžer Federer, koji je bio siguran protiv Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine sa 6-4, 6-3, 6-2.

Od francuskih tenisera dalje je prošao i Žo-Vilfrid Conga, koji je pobedio Španca Pabla Anduhara sa 3-0, dok je Benoa Per samo uzeo jedan set Čehu Tomašu Berdihu (6-1, 6-7, 6-3, 6-4). U duelu koji je prekinut u četvrtak posle četvrtog seta zbog mraka, Rišar Gaske je pobedio Karlosa Berloka sa 3-6, 6-3, 6-1, 4-6, 6-1 i sutra će igrati meč 3. kola.