RG: iz gornje polovine ispala četiri nosioca

Rafael Nadal je u drugom kolu Rolan Garosa u tri seta 6-4, 6-3, 6-1 savladao Nikolasa Almagra posle dva sata i 22 minuta . U narednom kolu Nadala očekuje kvalifikant iz Rusije Andrej Kuznjecov koje je iznenadio Jirgena Melcera pobedivši ga u četiri seta. U trećem kolu je i Marin Čilić. Hrvatski teniser je lako dobio Italijana Andreu Arnaboldija sa maksimalnih 3-0, a bilo je 7-6, 6-1, 6-1. I drugi hrvatski predstavnik Borna Ćorić prošao je dalje. Odigrao je maratonski meč sa Tomijem Robredom (18. nosilac) i dobio ga sa 3-2 u setovima.

Australijanac Tanasi Kokinakis je posle pet setova, tri sata i 27 minuta, pobedio sunarodnika Bernarda Tomića (27. nosilac) sa 3-6, 3-6, 6-3, 6-4, 8-6. Vodio je Tomić sa 2-0, ali je 19-godišnji Kokinakis napravio preokret i eliminisao iskusnijeg Tomića. Tomić je u odlučujućem setu imao 5-2 i tri meč lopte, a nakon što je isputio šansu, Tanasi je svoju prigrabio i posle 14 gemova i 58 minuta igre u petom setu realizovao prvu meč loptu. Naredni protivnik mladom Kokinakisu biće Novak Đoković koje je rutinski porazio Žila Milera.

kokinakis

Leonardo Majer opravdao je ulogu 23. nosioca pobedivši Janoviča sa 3-1, dok je bez borbe prošao Nik Kirios, pošto mu je Britanac Edmund predao meč. David Gofan je sa 6-3, 4-6, 7-5, 6-2 izbacio Santijaga Hiralda i u sledećem kolu igraće sa Žeremijem Šardijem. Francuz je načinio iznenađenje porazivši 16. nosioca Džona Iznera u četiri seta. Nanokon što je u 1. kolu iznenadio Grigora Dimitrova, Amerikanac Džek Sok uspeo je da savlada i Karenja-Bustu rezultatom 6-7, 7-6, 6-1, 7-6.

Sa turnira je eliminisan i 22. nosilac Filip Kolšrajber koga je porazio Pablo Anduhar. Španac je nakon pet odigranih setova slomio otpor iskusnog Kolšrajbera. U španskom duelu David Ferer je Himenu-Traveru prepustio samo šest gemova, dok je Endi Mari imao nešto teži zadatak sa Portugalcem Sozom. Britanac je morao da igra četiri seta, ali je upisao pobedu 6-2, 4-6, 6-4, 6-1. Italijan Simone Boleli izbacio je našeg Viktora Troickog sa 6-2, 6-4, 6-3, Južnoafrikanac Kevin Anderson Lua iz Tajpeha sa 5-7,6-4,6-4,6-4, dok je duel Gaskea i Berloka prekinut zbog mraka pri rezultatu 2-2 u setovima.