RG 7. dan: Osmina finala kobna po srpske predstavnike

Sedmog dana Rolan Garosa na teren je izašlo četiri predstavnika Srbije na terene. Viktor Troicki u pojedinačnoj konkurenciji, Aleksandra Krunić i Nenad Zimonjić u konkurenciji parova i Jelena Janković i, ponovo, Nenad Zimonjić u konkurenciji mešanih parova.
Na žalost p srpske navijače, ni jedno od njih nije uspelo da zabeleži pobedu, mada, istini za volju,  svi su igrali protiv bolje rangiranih nosilaca i nisu ni bili favoriti u tim duelima.

viktor troicki rg 16

Viktor Troicki igrao je protiv branioca titule i 3. nosioca, Stana Vavrinke iz Švajcarske.
Viktor je prva dva seta parirao Švajcarcu na najbolji mogući način, oba seta odveo u taj brejk, a jedan i osvojio. Ipak, Vavrinka je pokazao da nije slučajno podigao pehar ovde pre godinu dana, i u naredna dva seta se mnogo bolje koncentrisao i plasirao u četvrtfinale. Konačan rezultat bio je  6-7(5), 7-6(7), 3-6, 2-6, u korist švajcarskog tenisera, nakon skoro tri sata borbe.

aleksandra krunić mlb

Aleksandra Krunić i Mirjana Lučić-Baroni nisu izborile četvrtfinale ženskih parova na Rolan Garosu.
Srpsko-hrvatska kombinacija oprostila se od turnira porazom u dva izjednačena seta, sa 7-5 i 7-5 u korist 9. nositeljki, Kineskinja Jifan Ksu i Saisai Dženg.
Ovo je bio prvi zajednički nastup za Aleksandru i Mirjanu.

nenad zimonjić rg 2016

U konkurenciji muških parova, Nenad Zimonjić i Radek Štjepanek iz Češke takođe su stali an korak od četvrtfinala.
Srpsko-češki tandem izgubio je od jednog od najboljih dubl timova svih vremena, Amerikanaca braće Brajan, – Boba i Majka, rezultatom 6-4 6-7(6) 3-6.

jelena janković rolan garos 2016

Nenad je nešto kasnije ponovo izašao na teren, u pokušaju da izbori četvrtfinale u konkurenciji mešanih parova, zajedno sa Jelenom Janković.
Srpski duo je igrao protiv 7. nositelja, Jung Jan Čan iz Tajpeha i Maksa Mirnjijeg iz Belorusije. Iako je u većini gemova tim koji bi servirao bio jako siguran, te ne bi gubio više od jednog poena u proseku, bilo je dovoljno da jednom u prvom i dva puta u drugom setu popusti koncentracija i da iskusniji par savlada srpske predstavnike.

Krajnji rezultat je bio 5-7, 4-6, u korist 7. nosilaca. U prvom setu je bio dovoljan taj jedan brejk, u pretposlednjem gemu, dok je u drugom setu srpski tandem dva puta gubio servis , iako je iamo 40-15, tj po dve gem lopte. Iako je belorusko-tajpeški tim servirao za pobedu pri rezultatu 5-2, Jelena i Nenad su uspeli da oduzmi jedan servis, i dođu do 4-5. Međutim, nedovoljno za potpuni peokret.

Jelenu I Nenada najverovatnije čeka nastup i na Vimbldonu, kao poslednja priprema pred Olimpijske Igre u Riju.