RG 6. dan: Pobeda Novaka, poraz Ane

Šestog dana Otvorenog prvenstva Francuske, na terenu su izašli samo Novak Đoković i Ana Ivanović.

novak đokovic rg16

Novak je bez problema rešio meč protiv Aljaža Bedenea iz Velike Britanije. Srpski teniser je bio brži od mraka koji je pretio da prekine meč i rutinski slavio u tri seta. Rezultat je bio 6-2, 6-3, 6-3 za svetskog broja 1.

Naredni protivnik Novaku u osmini finala biće Roberto Bautista Agut iz Španije. Njih dvojica su se do sada sastajali četiri puta, a srpski teniser izgubio je samo jedan set do sada.

ana ivanovic rg 2016

Iako je odnos pobeda bio čak 7-0 za Anu Ivanović u međusobnim susretima, od čega su dva bila baš na poslednja dva izdanja Rolan Garosa, Elina Svitolina iz Ukrajine pobedila je  Anu Ivanović u trećoj rundi ovog takmičenja. Rezultat je bio 6-4, 6-4 za Ukrajinku, a Ana će zbog ovog poraza pasti na WTA listi i naći se van 20 najboljih, jer je branila prošlogodišnje polufinale.

Ana će se sada okrenuti sezoni na travi, gde je čeka inaguralni turnir u Majorci za tri nedelje.