RG 4. dan: Rutinske pobede Ane i Novaka

Četvrtog dana Otvorenog Prvenstva Francuske na terenu su bili najbolje rangirani teniseri iz Srbije.

20024688895744a007d3666196907618_w640
Ana Ivanović je otvorila program na terenu broj 1 i zabeležila pobedu protiv Japanke Kurumi Nare. Ana je odigrala veoma dobro, malih poteškoća bilo je u prvom setu koji je dobila sa 7-5 dok je u drugom setu sve došlo na svoje mesto za konačnih 7-5, 6-1.
Naredna protivnica najbolje rangiranoj srpskoj teniserki je 18. nosilac Elina Svitolina iz Ukrajine. U sedam do sada odigranih međusobnih duela Ana je Ukrajinki prepustila samo jedan set.

98008884757471d3311e82698648420_w640
Sa druge strane Novak Đoković nije bio toliko ubedljiv kao što smo navikli. Novak je bio izuzetno nervozan – često je gestikulirao posle loših udaraca, komentarisao sebi u bradu i jednom prilikom udario reketom u mrežu. Ali je na kraju ipak smogao snage i pobedio Belgijskog veterana Stiva Darcisa maksimalnim rezultatom 7-5, 6-3, 6-4 i tako upisao svoju jubilarnu 50. pobedu u Bulonjskoj šumi.
Naredni protivnik prvom teniseru sveta je naturalizovani Britanac Aljaž Bedene, trenutno 66. igrač planete. Momak rođen u Sloveniji je nedavno uzeo pasoš Velike Britanije i tako postao drugi reket te zemlje, odmah iza Endija Mareja.