Radvanska prejaka za Anu

ccc  Ana Ivanović završila je učešće na Australijan Openu porazom u osmini finala od Poljakinje Agnješke Radvanjske.

Radvanjska je protiv Ivanovićeve slavila sa 6:2, 6:4, posle jednog sata i deset minuta igre na “Rod Lejver” areni.

Ivanovićeva je protiv poljske teniserke odigrala dobro, imala je nekoliko odličnih šans da ugrozi Radvanjsku, ali ih zbog velikog broja neiznuđenih grešaka nije iskoristila.

Ivanovićeva je bila prva na servisu, ali je loše ušla u meč, pošto je protivnici dozvolila da povede sa 30:0, a uprkos tome što se vratila, Poljakinja je posle propuštene prve brejk šanse, drugu iskoristila za 1:0. Radvanjska je odmah potom bez izgubljenog poena udvostručila svoju prednost.

Ana je u trećem gemu osvojila svoj servis, a iako je u sledećem imala dve brejk lopte, poljska teniserka se odbranila i povela sa 3:1. Ivanovićeva se odlično držala do sedmog gema, čak je imala priliku da ugrozi protivnicu, ali je baš tada odigrala loše i dozvolila Radvanjskoj da dođe do novog brejka i prilike da servira za set, koju je iskoristila.

U nastavku, Radvanjska je ponovo u prvom gemu došla do brejka i potom sigurno održavala prednost do 2:1. Tada je Ana imala odličnu priliku da uzvrati brejkom, ali je ponovo Poljakinja zaigrala agresivnije i osvojila svoj servis za 3:1. Dva gema kasnije, Ivanovićeva je propustila sjajnu priliku da izjednači rezultat, pa je Radvanjska već u osmom gemu došla na korak od trijumfa. Tada je bez izgubljenog poena povela sa 5:3, a pošto je Ana bila sigurna na sledećem servisu, Poljakinja je odmah potom slavila posle jednog sata i deset minuta igre.

U četvrtfinalu, Radvanjsku očekuje duel sa Kineskinjom Na Li, koja je pobedila Juliju Gerges iz Nemačke sa 7:6 (8:6), 6:1.

Ana Ivanović nije krila razočarenje posle eliminacije sa Australijan opena od Agnješke Radvanske u četvrtom kolu. Nekada najbolja igračica sveta smatrala je da može da parira Poljakinji, ali veruje da će u budućnosti uspeti da se vrati na nivo koji joj je doneo svetski vrh.

“Veoma sam razočarana, pravila sam katastrofalne odluke u prvom setu. Drugi sam počela bolje, ali je ona bila u pobedničkom ritmu. Njeno mesto na rang listi sve govori. Zaslužuje ga”, rekla je Ivanovićeva.

Ona je priznala da je imala veća očekivanja od meča i da se nada da će dostići njen nivo.

“Stvarno sam osećala da mogu da joj pariram, pa je razočarenje bilo veće kad sam shvatila da loše ulazim u meč. U drugom setu sam imala šanse da se vratim brejkom. Radvanska je teniserka koja vas tera da radite bolje, ne daje vam mnogo prostora. Osećam da mogu da igram na visokom nivou, samo da još to dokažem pobedom nad nekom igračicom iz samog vrha”, rekla je Ivanovićeva.