Puig osvojila zlato na centralnoameričkim igrama

Mlada teniserka iz Portorika Monika Puig osvojila je zlatnu medalju na centralnoameričkim igrama u Meksiku. Puig je u finalu sa 6-2, 6-1 savladala Anu Mariju Sančez iz Meksika i tako potvrdila status najbolje latinoameričke teniserke. Na putu do titule nije izgubila ni set, a uspela je da odbrani zlato koje je osvojila 2010. u svojoj rodnoj zemlji.

puig

“Srećna sam što sam osvojila zlato na ovim igrama i što ću ga doneti kući u Portoriko. Ovo je bio jedan od mojih ciljeva u osvoj sezoni”, rekla je Puig.

Inače, Puig je jednia teniserka iz Latinske Amerike koja je u prvih 100 (nalazi se na 59. mestu), a sledeća najbolje rangirana teniserka je Brazilka Teliana Pereira (107). Puig je ove sezone osvojila prvu WTA titulu na turniru u Starnuru, a takođe je trijumfovala na turniru zvezda u usponu igranom u Singapuru. Portorikanka će novu sezonu započeti na turniru u Oklendu sa trenerom Rikardom Sančezom.