Prvo WTA polufinale za mladu Kasatkinu

Osamnaestogodišnja Darja Kasatkina pobedila je Dominiku Cibulkovu u četvrtfinalu WTA turnira u Sankt Peterburgu i tako se plasirala u svoje prvo WTA polufinale. Ruskinja je do pobede stigla posle velike brobe u 3 seta, i to nakon što je izgubila prvi deo meča.
Darja Kasatkina - JUNIORSKI ROLAND GAROS 2014
Odmah na startu meča Darja je stigla do brejka ali nije uspela da ga sačuva i nakon što je izgubila prednost brejka, nije uspela da ostane da ostane u prvom setu pošto je pretrpela brejk u desetom gemu. Gubitak prvog seta nije obeshrabrio Ruskinju pošto je na startu drugog seta ponovo napravila brejk, koji je kasnije i udvostručila i povela sa 5-2. Baš pri tom rezultatu je imala 5 set lopti  koje nije uspela da realizuje, pa se nazirao povratak u meč borbene Slovakinje. Do tog povratka je i došlo pošto Kasatkina ponovo gubi servis u desetom gemu i Cibulkova uspeva da stigne do izjednačenja 5-5. Tada se činilo da će znatno iskusnija protivnica lako privesti meč kraju ali Kasatkina dolazi do novog brejka i ovog puta sigurnim servisima ipak osvaja drugi set 7-5. U trećem setu Darja ponovo dolazi do duplog brejka, Cibulkova vraća jedan brejk ali na kraju gubi svoj servis i meč za konačnih 3-6.
Naredna protivnica Darje Kasatkine biće prvi nosilac turnira Belinda Benčić iz Švajcarske, koja je takođe posle velike borbe u 3 seta pobedila  Anastasiju Pavljučenkovu i tako sprečila rusko polufinale.

Ovim plasmanom u polufinale Kasatkina će nastaviti svoj napredak na WTA listi, pa će se tako od ponedeljka naći u top 50 najboljih teniserki sveta.