Polufinale i top 300 za Lasla!

Srpski teniser, Laslo Đere, plasirao se u svoje prvo polufinale čelendžer turnira u karijeri, pobedom 6-4, 6-2 protiv Florana Sere iz Francuske (ATP 344).
1456042_646905448665947_1832683122_n

U prvom setu, Laslu je bio dovoljan jedan brejk koji je napravio pri rezultatu 3-3  da sigurnom igrom i servisima sačuva tu prednost i dobije set sa 6-4. U drugom setu, Đere je brzo poveo 4-0, a zatim su oba tenisera  čuvala svoje servise do kraja, pa je Laslu pripao drugi set rezultatom 6-2, za konačnu pobedu od 2-0.

Koliko je Đere bio siguran na svoj servis, govori podatak da je protivnik imao samo jednu brejk loptu koju nije uspeo da realizuje, dok je naš teniser na servis protivnika imao ukupno pet brejk šansi, a iskoristio je tri.

I ova pobeda Lasla može se  svrstati u jednu od pobeda karijere jer je Floran Sera nekada bio 36. teniser sveta (2006. godine).

Đere je trenutno 339. teniser sveta na listi najboljih tenisera sveta, a ovaj rezultat doneće mu renking karijere jer će se po prvi put naći među najboljih 300 (biće oko 295. mesta).

Protivnik u borbi za prvo finale čelendžera biće mu 788. teniser sveta, Havier Marti iz Španije, koje je pre dve godine bio 170. teniser sveta, ali je zbog problema sa povredom pao na listi, a u julu se vratio turnirima. Ovo će im biti prvi međusobni susret.