Prvo četvrtfinale ATP turnira za Lasla Đerea

U srpskom duelu u Budimpešti, Laslo Đere savladao Viktora Troickog sa 2-0 i plasirao se u svoje prvo četvrtfinale jednog ATP turnira.

Đere je sa 7-5, 6-2 savladao Troickog iako je u prvom setu imao pet gemova zaostatka i bio primoran da brani set lopte. Sjajni Đere se nije predavao, iz poena u poen je igrao sve bolje i dobio narednih sedam gemova u nizu za vođstvo od 1-0 u setovima.

I na startu drugog seta Viktor se bori da sačuva svoj servis, i to mu polazi za rukom. S druge strane, ne uspeva da realizuje jedinu brejk šansu u četvrtom gemu, a Đere kreće u novu ofanzivu i vezuje dva nova brejka. Potom servira i koristi drugu meč loptu za plasman u četvrtinu finala turnira u Budimpešti.

Današnjim trijumfom Laslo Đere je obezbedio dodatnih 45 poena, što znači da će narednog ponedeljka imati najbolji rang na ATP listi. U dosadašnjem toku karijere najbolji plasman mu je bilo 170. mesto na svetu.

Protivnik u borbi za polufinale biće mu pobednik meča između čevrtog nosioca Fernanda Verdaska iz Španije i domaćeg predstavnika Martona Fučoviča.