Prvo ATP polufinale za Lajovića

Dušan Lajović plasirao se u prvo polufinale na ATP turnirima, nakon što je u četvrtfinalu ATP 250 Sao Paula savladao Gastaoa Eliasa u tri seta, 6-3, 4-6, 6-0!

LajovicImao je priliku Lajović i u dva rutinska seta da trjumfuje, imao je prednost od 6-3, 4-2 i brejk loptu za dupli brejk i servis za meč, ali je Portugalac vezao četiri gema i odveo susret u odlučujući set. Tamo je Dušan pokazao smirenost i mentalni napredak, pa u trećem setu protivniku nije dao ni gem za najveći uspeh na ATP turnirima. U polufinalu igraće sa boljim iz susreta Pablo Kuevas – Tiago Monteiro.

Dušanu ovaj plasman donosi povratak u top 70 tenisera na ATP listi, na 67.mesto, eventualno finale skok na 61. mesto, dok bi titulom došao do ranga karijere, oko 55. mesta ( najbolji rang mu je 57. mesto).

Ovo je Dušanu bilo deveto četvrtfinale na ATP turnirima i prvi put je otišao korak dalje.

Ukoliko ste pred start ove sezone propustili da pročitate ekskluzivni intervju sa Lajovićem, to možete učiniti OVDE.