Prvenac za Bušar

Busar Nirnberg 2014Kanađanka Eženi Bušar osvojila je svoju prvu WTA titulu u singlu u svojoj dvadeset prvoj godini. Ona je danas u finalu Nirnberga posle tri seta bila bolja od Karoline Pliškove rezultatom 6-2, 4-6, 6-3. Meč je trajao tačno dva sata, a Kanađanka je posle lošeg izdanja u Rimu uspela da osvoji titulu pred početak Rolan Garosa.

U prvom setu Bušar je potpuno dominirala, dobila ga je za samo 27 minuta napravivši dva brejka (drugi i osmi gem). Istim tempom nastavila je i u drugom setu, pa je prva stigla do brejka i povela  sa 4-2. Međutim, tada Pliškova “pušta ruku”, osvaja četiri gema za redom i izjednačuje u setovima na 1-1.

Ključni momenat u nastavku desio se u prvom gemu, kada je Čehinja propustila čak tri prilike za brejk. Kod rezultata 2-1 za Kanađanku usledila je serija brejkova. Videli so čak pet vezanih brejkova, ali je jedan više napravila Bušar i zasluženo stigla do  prve WTA titule u karijeri.