Prva WTA titula za Mladenovićevu, peta za Svitolinu [VIDEO]

Francuska teniserka Kristina Mladenović pobedila je Juliju Putincevu iz Kazahstana u finalu WTA turnira u ruskom gradu Sankt Peterburgu. Ona je na taj način stigla do svoje prve titule u karijeri!

Mladenovićeva je do finala stigla pobedama nad Elisom Mertens, finalistkinjom AO-a Venus Vilijams, braniocem titule Robertom Vinči i Natalijom Viklijancevom.

U finalu je bila bolja od Julije Putinceve, posle 2 sata i 39 minuta velike borbe u tri seta.

Kristina je ubedljivom igrom i uz dva brejka prednosti osvojila prvi set rezultatom 6-2. Kada je u šestom gemu drugog seta napravila brejk, a potom ga i potvrdila za vođstvo od 5-2, činilo se da će rutinski privesti meč kraju. Međutim borbena Putinceva pravi seriju od četiri vezana gema i dolazi do servisa za izjednačenje, koji ne koristi pa se ipak drugi set rešavao u taj-brejku. U njemu se bolje snašla omalena kazahstanka, rešila ga u svoju korist rezultatom 7-3  i odvela meč u treći set. U trećem setu Mladenovićeva je odličnom igrom brzo stigla do vođstva od 5-1, ali se Julija ponovo nije predavala. Smanjila je rezultat na 5-4 ali je Kristina ipak uspela da osvoji svoj servis i tako dođe do konačne pobede rezultatom 6-2, 6-7, 6-4.

St Petersburg Final | Match point

First WTA Title!Kristina Mladenovic wins Formula TX after defeating Putintseva 6-2, 6-7(3), 6-4!

Publié par WTA sur dimanche 5 février 2017

Ovom titulom Kristina Mladenović će se probiti na 31. mesto na WTA listi, što je za četiri mesta lošije od njenog najboljeg ranga.

Ukrajinska teniserka, Elina Svitolina, pobednica je turnira u glavnom gradu Tajvana, Tajpeju.

Svitolina je opravdala ulogu prvog nosioca, a u finalu je savladala Šuai Peng rezultatom 2-0, po setovima 6-3, 6-2 nakon 69 minuta igre.

Ukrajinki je ovo peta titula u karijeri, a pre današnje pobede dva puta je osvajala turnir u Bakuu i po jednom Marakeš i Kuala Lumpur.