Prva pobeda za Berdiha

Tomaš Berdih savladao je Marina Čilića u drugom kolu zavšnog turnira u Londonu, rezultatom 2-0 (6-3, 6-1). U duelu dva tenisera koji su u prvom kolu pretrpeli ubedljive poraze, znatno bolji je bio Čeh, i tako zadržao šanse za plasman u polufinale. Na drugoj strani, Čilić je praktično ostao bez šansi da prođe među najbolja četiri.

berdih

Duel u O2 areni Berdih je počeo odlično, i već u prvom gemu protivniku oduzeo servis iz četvrte prilike. Tada je i odredio tok meča, pošto je do kraja prvog dela igre čuvao svoj servis, a novim brejkom poveo sa 1-0.  U drugom setu bio je još ubedljiviji. Čilić je mnogo grešio i na kraju je Čeh stigao do trijumfa za samo 76 minuta igre.

U drugom duelu dana (21:00 h), sastaće se aktuelni šampion Novak Đoković i Švajcarac Stan Vavrinka.