Prva pobeda Jovanovski protiv Vesnine

Nakon tri poraza u duelima sa Jelenom Vesniniom, najzad je Bojana Jovanovski stigla do trijumfa, i to ubedljivo, 6-3, 6-1. U četvrtfinalu WTA turnira u kineskom gradu Tjanđinu igraće protiv Kristine Mladenović.

bojanaU prvom setu koji je bio pun brejkova, Bojana je sjajno krenula, povela sa dva brejka i 3-0, a do kraja seta ukupno je napravila četiri brejka iz petnaest prilika, dok je Ruskinja uzvratila sa dva brejka, pa je komforno do uvodnog seta stigla Srpkinja, uprkos tome da je ubacila samo 40% prvog servisa.

U drugom setu, Bojana je bila ubedljivija, pa Ruskinji nije dozvolila nijednu brejk priliku, dok je ona iskoristila dve od tri i lagano privela susret kraju, nakon samo 63 minuta igre.

Za ulazak u polufinale sastaje se sa Kristinom Mladenović, od koje je u 2.kolu US Open-a izgubila 5-7, 1-6 pre mesec dana.

Ovaj plasman donosi joj skok od pet mesta, sa trenutnog 90. a plasman u polufinale doneo bi joj plasman oko 75.pozicije na WTA listi.

Ovo je ujedno Bojani tek drugo četvrtfinale u ovoj godini, nakon Taškenta od pre par nedelja.