Prva GS pobeda za Troickog nakon povratka

Loš dan za srpski tenis malo je popravio Viktor Troicki koji se plasirao u 2. kolo Australijan opena nakon pobede u četiri seta. Srpski teniser je u prvoj rundi savladao 39. tenisera sveta, Jiržija Veselog iz Češke, rezultatom 3-1 (6-3, 3-6, 6-2, 6-3), nakon 129 minuta igre.

Troicki je tako zabeležio prvu pobedu na GS turnirima od povratka na teren prošle sezone, a ukupno 11. u 2015 i ima samo jedan poraz.

Zanimljiv podatak za ovaj meč je da se po prvi put na turniru u Melburnu, u prvom kolu sastaju dva igrača koja su pre par dana osvojila titulu. Troicki je osvojio titulu u Sidneju, a Veseli u Oklendu.

Duel između Troickog i Veselog počeo je sjajno za našeg tenisera, koji je već u drugom gemu oduzeo servis svom rivalu, a potom potvrdio stečeno za velikih 3-0. U nastavku prvog seta Troicki je dobrim servisima materijalizovao stečeno i osvojio uvodni set rezultatom 6-3.

Drugi set takođe je rešen jednim brejkom, ali ovoga puta brejk pravi Jirži Veseli u osmom gemu, za 5-3, da bi potom Čeh potvrdio stečeno za konačnih 6-3 i izjednačenje u setovima.

Treći period opet počinje brejkom Troickog. Srbin stiže do 3-0 na samom startu seta, a onda novim oduzetim servisom dolazi do 6-2 i prednosti u meču od 2-1 u setovima.

U četvrtom setu je opet viđena slika iz drugog, u kome se na startu dobro serviralo, brejkova nije bilo sve do osmog gema, kada je Troicki oduzeo servis rivalu, a zatim ga materijalizovao za konačnih 6-3 i zasluženo prošao u 2. kolo.

Troicki je meč završio sa 14. aseva i dve duple servis greške. Iskoristio je četiri brejk lopte, od mogućih šest, dok je protivniku dozvolio samo jedan brejk (spasio tri brejk lopte). Odnos vinera bio je 42-23 u korist Troickog, dok je u odnosu neiznuđenih grešaka bio bolji jer je imao 28, a protivnik 46.

Troicki se sa trenutnim bodovima nalazi na 47. mestu live renking liste, sa pobedom u drugom kolu, učvrstio bi se među 50. najboljih tenisera sveta, a da li će tu i ostati zavisi od rezultata ostalih tenisera koji su još aktuelni na turniru.

Naredni protivnik Viktora Troickog biće 26. teniser sveta i 26. nosilac turnira, Leonardo Majer iz Argentine sa kojim se Viktor do sada nije sastajao, a pobednik tog duela igraće sa pobednikom meča Tomaš Berdih (7)-Jirgen Melcer (kvalifikant).