Poznati polufinalisti u muškoj konkurenciji

Poznati su polufinalisti Masters 1000 turnira u Madridu. Jedino je Tomašu Berdihu trebalo tri seta dok su Rafael Nadal, Kei Nišikori i Endi Mari prošli dobivši mečeve u dva seta.

Najteže je do polufinala došao Berdih koji je uz spašenu meč loptu i dosta muke eliminisao Džona Iznera. Amerikanac očekivano nije bio pretnja na riternu, ali je zato sjajno servirao i uz 76% ubačaja prvog servisa pogodio 29 aseva. Uostalom svoju jedinu brejk loptu je i iskoristio i to mu je donelo prvi set. U drugom setu Čeh je u 13. gemu spasio meč loptu, nakon toga uzeo taj set u taj-brejku sa 9-7. Odlučujući set ponovo je otišao u taj-brejk koji ponovo dobija Berdih, sada nešto ubedljivije sa 7-1.

Mutua Madrid Open - Day Seven

U polufinalu Berdih će igrati sa Rafaelom Nadalom koji je odigrao vrlo dobar meč protiv Grigora Dimitrova i upisao pobedu u dva seta. Nadal ima priliku po sedmi put da uđe u finale Madrida, međutim očekuje ga sjajni Berdih koji igra u velikoj formi i neće ga biti nimalo lako savladati.

“Sve u svemu zadovoljan sam. Ušao sam u polufinale i mislim da je to sjajan rezultat za mene, posebno nakon što sam na onaj način ispao u Barseloni. Moj osnovni cilj je da svakim danom igram sve bolje”, kaže Nadal.

endi amri

Drugi polufinalni par čine Endi Mari i Kei Nišikori, još dvojica igrača koji su u odličnoj formi. Britanac je nadigrao Miloša Raonića koji je imao određenih problema i nije mogao dovoljno dobro da se kreće, dok je Nišikori zaključio dan glatkom pobedom protiv domaćeg favorita Davida Ferera. Japanc je bio bolji rezultatom 6-4, 6-2.