Posle Montreala, Nadal uzeo i Sinsinati

rafaRafael Nadal osvojio je turnir Masters serije u Sinsinatiju. Španski teniser je u finalu pobedio Džona Iznera sa 2:0, u oba seta sa po 7:6, posle jednog sata i 55 minuta igre.

Nadal tokom duela nije imao čak niti jednu brejk loptu, a izner tri. Šta vredi, kada nije znao da profitira na njima. Prvo je u prvom setu u 12. gemu imao dve brejk lopte. Stigao je do 40:15 na Nadalov servis, ali nije izdržao. Španski teniser je uspeo da se vrati, uvede set u taj-brjek, koji je dobio sa 10:8. U drugom setu je u sedmom gemu Izner mogao da prelomi u svoju korist ovaj deo igre. Međutim, 40:30 je Nadal lako stigao, pa je ponovo briljirao u takozvanom 13. gemu.

Ovo je za Nadala prva titulu u Sinsinatiju i 26. iz Masters kategorije. Ove sezone je ostvario 53 pobede uz samo tri poraza, dok na tvrdoj podlozi ima skor 15:0, pa će sigurno biti prvi favorit za osvajanje US-opena.

Španac je osvojio već devetu titulu u ovoj godini i ukupno 59. u karijeri i sve je bliži Novaku Đokoviću koji vodi na ATP rang listi.