Posle Lajovića i Tipsarević poražen u prvom kolu RG

Dušan Lajović i Janko Tipsarević nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo Rolan Garosa.

Lajović je poražen od Tomaža Belučija iz Brazila nakon velike borbe u četiri seta (6-4, 5-7, 4-6, 4-6).

Prva dva seta protekla su po sličnom scenariju, a rezultat na semaforu bio je 1-1. Lajović je prvi došao do brejka, ali kada je servirao za set, Brazilac je uzvratio. Ipak, srpski teniser je oduzeo servis svom rivalu u 10. gemu i uzeo prvi deo igre. Beluči je bolje započeo drugi set i stekao brejk prednosti, Lajović je uspeo da se vrati u igru, ali je zakazao u finišu, pa je njegov protivnik uspeo da izjednači na 1-1.

Beluči je sredinom trećeg seta napravio još jedan brejk, koji mu je bio dovoljan za vođstvo i na krilima dobre igre ušao je u četvrti set. Naš teniser se borio, u dva navrata stizao prednost brejka od strane Belučija, ali nije imao snage da odvede meč u peti set, pa je Brazilac trijumfovao nakon tri časa i četiri minuta igre.

Beluči će se u narednoj rundi sastati sa domaćim predstavnikom Lukom Pujom, koji je u pet setova bio bolji od zemljaka Žulijena Benetoa.

Treći reket Srbije, Tipsarević poražen je od Portugalca Žoaa Souze, iako je ovaj meč mogao da ode i u suprotnom smeru.

Janko je u prvom setu napravio brejk u petom gemu i rutinski održao svoj servis za vođstvo od 1-0. U drugom setu vodila se velika borba. Souza je prvi stekao prednost brejka, ali je Tipsarević uspeo da uzvrati i potom još jedanput oduzme servis svom rivalu. Srpski teniser je imao i dve set lopte na svoj servis, ali nije zadao završni udarac protivniku, koji je stigao do taj-brejka i u odlučujućem gemu drugog seta sa pet uzastopnih poena uspeo da poravna skor na 1-1 u setovima.

Na krilima preokreta u drugom delu igre Portugalac je igrao sve bolje i bolje, a kod Janka se osetio umor zbog bolesti. Souza je dominirao, a Tipsarević nije imao odgovor. U dva preslikana seta, teniser iz Portugalije prepustio je Tipsareviću po dva gema i za tri časa i 11 minuta završio meč za konačnih 6-4, 6-7(3), 2-6, 2-6.

Souza je tako sprečio srpski duel u drugom kolu pošto je njegov naredni rival branilac titule Novak Đoković.