Porazi Bojane i Vesne

Bojana Jovanovski i Vesna Dolonc poražene su u drugom kolu WTA turnira u Gvangdžou, obe nakon tri seta.

Bojana-Jovanovski_2977125Bojana Jovanovski je odigrala čudan meč protiv Vanje King. Omalena Amerikanka, poznatija po dubl rezultatima, slavila je na kraju 6-4, 0-6, 6-4, napravivši seriju 5-0, kojom je zatvorila meč. U prvom setu, Bojana je dozvolila dve brejk lopte koje je King iskoristila, dok je Bojana stigla do samo jednog brejka iz četiri šanse. U drugom setu je maestralno Bojana servirala, nije dala ni brejk loptu Kingovoj, dok je sama iskoristila tri brejk lopte i uzela set sa nulom. Seriju je prenela i na treći set, povela je 3-0, zatim je naglo stala, pa se Kingova vratila i izjednačila na 4-4. U devetom gemu Jovanovski je spasila nekoliko brejk lopti, ali je Amerikanka ipak stigla do brejka, i spasivši i sama brejk loptu u narednom gemu stigla do pobede i plasmana u četvrtfinale. Za mesto u polufinalu igraće protiv Monike Puig.

vesna doloncVesna Dolonc je poražena od Ivone Mojsburger, 2-6, 6-2, 6-4. Na startu meča teniserke su razmenile brejk, a onda je Vesna ušla u seriju, dozvolila Austrijanki samo gem i lako uzela prvi set. U drugom setu uloge su se promenile, pa je Austrijanka lako dobila taj set i meč odvela u treći set. U odlučujućem setu je Mejsburger samo jednom zadržala servis, dok su svi ostali gemovi bili brejkovi pa joj je to bilo dovoljno za pobedu, nakon nešto manje od dva sata igre. Za prolaz u polufinale igraće protiv Alize Korne.

Bojanu i Vesnu naredne nedelje očekuje učešće na turniru kategorije 125k u kineskom Ningbou, i nalaze se u glavnom zrebu, dok se Jovana Jakšić nalazi u kvalifikacijama.