Porazi Aleksandre, Janka i Dušana u dublu

Aleksandra Krunic Fed Kup 2015Na WTA turniru u Katovicama (Poljska, tvrda podloga) učestvovala je Aleksandra Krunić ali samo u dubl konkurenciji. Ona je zajedno sa Hrvaticom Petrom Martić ispala već u 1. kolu. Bolje od srpsko-hrvatskog tandema bile su sestre Nađa i Ljudmila KIčenok rezultatom 2-6, 7-6(3), 10-6. Ukrajinke su na turniru postavljene za treće nosioce.

Dušan Lajović je nakon poraza u 1. kolu singla, izgubio i na startu Hjustona u dublu. On je u paru sa Argentincem Federikom Delbonisom izgubio od Ričardasa Berankisa i Tejmuraza Gabašvilija posle velike borbe u tri seta, rezultatom 6-4, 2-6, 17-19. Meč je trajao sat i 27 minuta, a srpsko-argentinski dubl je u super taj-brejku propustio četiri meč lopte, dok su protivnici bili bolji i koncentrisaniji u samoj završnici.

Na istom turniru Janko Tipsarević je u paru sa Filipom Pečnerom namučio najbolji dubl sveta, braću Boba i Majka Brajana, ali su na kraju ipak izgubili sa 5-7, 6-2, 13-11. Pečner i Janko odigrali su odličan prvi set, u drugom su naglo pali, a u super taj-brejku nisu uspeli da preokrenu situaciju u svoju korist, iako su se u nekoliko navrata rezultatski vraćali. Braća Brajan će u četvrtfinalu igrati sa Berankisom i Gabašvilijem.