Poraz Zimonjića i Matkovskog u četvrtfinalu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski nisu uspeli da se plasiraju u polufinale u konkurenciji dublova na Otvorenom prvenstvu SAD. Zimonjić i Poljak su u četvrtfinalu poraženi od Britanca Džejmija Marija i Australijanca Džona Pirsa u tri seta rezultatom 3-6, 6-3, 7-6.Western & Southern Open - Day 8Nije bilo neke velike razlike u igri ova dva dubla. I jedni i drugi su realizovali po jednu brejk loptu i tako dobili prva dva seta sa po 6-3. Posle izjednačenja od 1-1 u setovima, u odlučujućem setu čuvali su svoje servise, a ovaj deo meča završen je u taj-brejku. Tek su tada Britanac i Australijanac podigli igru na malo viši nivo, naterali protivnike da greše i slavili sa 7-4 za plasman u polufinale US-opena.

U borbi za finale Mari i Pirs čekaju bolje iz meča u kojem Amerikanci Stiv Džonson i Sem Kveri igraju protiv Argentinca Leonarda Majera i Portugalca Soze.