Poraz na startu

Pre svega zahvaljujući spretnosti Poljaka, pogotovu Matkovskog, Zimonjić i Ljodra su ostali bez pobede na startu mastersa u Londonu. Imali su 9-9 i servis i to odličan Zimonjića ali su se Poljaci nekako snašli osvojili poen a zatim iskoristili svoju meč loptu i pobedili 6-4 5-7 11-9.

Poljaci su delovali ubedljvije sve do pred kraj drugog seta, iako su stalno jurili prednost brejka u prvom setu. Bio je to čudan set, nekoliko puta su Zimonjić i Ljodra imali prednost i gubili je na čudne načine čak i kada su imali 40-00. Na kraju su uspeli da se vrati od 00-40 ali samo do izjednačenja, gde su njihovi protivnici iskoristili 4. set loptu.

U drugom su se uloge malo promenile, pa su se Matkovski i Fristenberg nekoliko puta spašavali pred kraj seta, ali na 5-5 to nisu uspeli. Iako su vodili i sa 2 mini brejka prednosti u odlučujućem taj brejku, Poljaci umalo da sve to prokockaju, ali na žalost Zimonjića i njegovog partnera, nisu.