Poraz Lajovića u singlu, pobeda u dublu

dusan-lajovic-rg-foto-ap-1401716125-508351Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Bukureštu. On je u drugom kolu eliminisan nakon preokreta od Lukaša Rosola, 33. na ATP listi, rezultatom 2-1, po setovima 4-6, 6-4, 6-3.

Bio je Lajović na lepom putu, dobio prvi set, ali je onda stao i dozvolio protivniku da napravi preokret. Srpski teniser je bio u zaostatku u prvom setu od jednog brejka (3-1), ali je onda nanizao četiri gema, preokrenuo na 4-3, sačuvao prednost i četvrtu set loptu iskoristio za vođstvo u setovima.

I u drugom setu je prvi stekao prednost, ali je Rosol odmah uzvratio ribrejkom 4-4, a onda na servis srpskog tenisera prvom set loptom stigao do egala u setovima. Rosol je bolje odigrao i odlučujući set, poveo sa 4-2 i posle dva sata i šest minuta igre trijumfovao sa 2-1.

Uprkos porazu, naš teniser ostaje u Rumuniji, jer je zabeležio pobedu u dublu. On je zajedno sa Argentincem Dijegom Švarcmanom pobedio domaći dubl, dobitnike WC, Kostin Paval/Patrik Grigoriu rezultatom 6-4, 2-6, 10-6.