Poraz Krajinovića u četiri seta

Filip Krajinović nije uspeo da prebrodi prvo kolo Rolan Garosa. Srpski teniser poražen je nakon četiri seta od 18. tenisera sveta Davida Gofana 3-6, 6-2, 7-6, 6-1. Filip je odlično počeo meč protiv favorizovanog rivala, ali ipak nije uspeo da napravi podvig i eliminiše Belgijanca na startu turnira.

filip

Krajinović je odmah na startu meča pretrpeo brejk, ali je potom uspeo da ga vrati, a onda u šestom gemu da napravi novi i tako stigne do uvodnog seta. Međutim, Gofan je u drugom setu odmah uzvratio, poveo 4-1 i na servis Krajinovića iskoristio set loptu za izjednačenje u setovima.

Imao je Krajinović šansu u trećem setu ponovo da preokrene sve u svoju korist. Vodio je 4-0 i imao dva grejka prednosti. Ali, Belgijanac je uspeo set da uvede u taj -brejk. U taj-brejku Filip je imao prednost od 3-2, a onda je usledila serija Gofana koji dobija taj-brejk sa 7-3 i stiče prednost u meču. Filip je u četvrtom setu potpuno klonuo duhom, uspeo je da osvoji samo jedan gem, pa je Gofan meč loptu realizovao posle dva sata i 22 minuta igre.